Vanalden Avenue Elementary

Skip to main content
Mobile Menu
Enrollment for ETK - 5th Grades begins April 2, 2019

Recognition Assembly Recipients February 1, 2019

PRINCIPAL SCHOLAR AWARD
Michael Diaz (room 1)
Leonardo Trinidad(room 2)
Aaron Perez (room 5)
Miles Klienberg (room 7)
Epi Davila (room 8)
Branden Chapchian Grade 5 (room 9)
Michael Ugaz Grade 4 (room 9)
Cassie Smith (room 10)
Deion Brignac (room 12)
Aviel Alfaro (room 13)
Sofia Rebolledo (room 14)
Hazel Perez (room 15)
Elias Pruitt (room 16)
Mya Anguiano(room 17)
Raymond Alvarez (room 18)
Franco Bantug (room 19)
Allison Ticas (room 25)
Sharukin Karousipour (room 26)
 
COACH WOODEN'S PYRAMID OF SUCCESS AWARD
Hard Work/ Cooperation-- Rashim Saadatmand (room 1)
Hard Work-- Natalie Joya(room 2)
Hard Work-- Jorge Arelis(room 5)
Hard Work-- Maximus Sanchez(room 7)
Hard Work-- Jayden Rivera(room 8)
Cooperation-- Lily Turcios (room 9)
Cooperation-- Sebastian Torres (room 10)
Determination-- Kirsten Atienza (room 12)
Friendship-- Hunter Tecson (room 13)
Friendship-- Jesse Garcia (room 13)
Friendship--Esmeralda Vargas (room 14)
Cooperation-- Ethan Naranjo (room 15)
Determination/ Friendship--Nikki Tanha (room 16)
Friendship-- Leslie Ramos (room 17)
Hard Work-- Diego Caballero (room 18)
Loyalty/ Determination-- Arthur Silva (room 19)
Hard work/ Self Control-- Aaron Carrillo (room 25)
Enthusiasm-- Bliss Martin (room 26) 
 
ENDEAVOR AWARD
Kiera Aeschlimann (room 1)
Nayeli Osorio (room 2)
Jackiefer Diaz (room 5)
Jocelyn Gonzalez (room 7)
Adrian Partida (room 8)
Samantha Salado (room 9)
Jasmine Gonzalez (room 10)
Josue Flores (room 12)
Harlee Odom (room 13)
Miguel Turcios (room 14)
Ignancio Diaz (room 15)
Melissa Garcia (room 16)
Mia Vargas (room 17)
Valerie Lopez (room18)
Jesus Jimenez (room 19)
Kevin Herrera Torres (room 25)
Evian Cornelio Guerrero (room 25)
Arturo Marin (room 26)
 
AVID 
Takhmina Olimjonova (room 1)
Breshna Gharwal (room 2)
Alejandra Trejio (room 5)
Victoria Martinez (room 7)
Stephanie Molina (room 8)
Shyloh Marroquin (room9)
Matthew Martinez Grade 1 (room 10)
Bibi Qadri Grade 2 (room 10)
Zulal Noori (room 12)
Genesis Monterroso (room 13)
Arianna Herrera (room 14)
Ariana Garcia (room 15)
Sienna Montag (room 16)
Giovanni Rivera (room 17)
George Sedoshar (room 18)
Halima Franklin (room 19)
Damien Herrera (room 26)